8220G7-240V: Valve,Solenoid, 2 Way Normally Closed, 1", NPT, 240Vac, 13.5 Cv 5-50 PSI Steam 5-150 PSI Hot Water Pilot Operated Brass Body with EPDM Diaphragm
AscoSKU: 8220G7-240V
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
1 unit left to ship
Warning Label
Description
ASC Valve,Solenoid, 2 Way Normally Closed, 1", NPT, 240Vac, 13.5 Cv 5-50 PSI Steam 5-150 PSI Hot Water Pilot Operated Brass Body with EPDM Diaphragm and Nema 4X Enclosure